Jdi na obsah Jdi na menu
 


Harry Potter a Tajemná komnata.

Ani ne návod, spíše volné vyprávění příběhu a několik rad do hraní.

Když se mi naskytla možnost zahrát si tuto pěknou hru, která je volným pokračováním hry Harry Potter a kámen Mudrců, bohužel však v anglickém originále, uvědomila jsem si, že mají pravdu ti, kteří tvrdí, že tento navazující příběh skutečně návod na hraní nepotřebuje, neboť stačí jenom dodržovat určité zásady a příběhem projdete docela hladce a bez jakýchkoliv vážnějších zákysů. Bylo mi ihned zpočátku jasné, že ti, kteří neovládají anglický jazyk, ze hry toho mnoho nemají, neboť bez znalosti celé pointy příběhů hra úplně ztrácí veškerý svůj půvab, protože se z ní stává pouhé hledání fazolek a tajných úkrytů, což ovšem je pro každého hráče na škodu. Protože jsem si uvědomila, že ne každý má tu možnost koupit si českou verzi, která se sice nedávno objevila na našem trhu, ale za docela tučný peníz, rozhodla jsem se celý tento příběh pro vás přeložit a obsah děje vám tak přiblížit. Ještě před tím ale, než se pustím do samotného příběhu, vám chci dát několik rad a pokynů, jakož i upozornit vás na některé záludnosti a nástrahy, o kterých musíte vědět, zmíním se i o tom, co je vlastně nutné najít a udělat, abyste hru úspěšně dokončili.

 1. Během hry je nutné mimo sbírání fazolek, uzdravujících čokoládových žabek, přísad do lektvarů a jiných "bonusových" předmětů najít 50 bronzových, 40 stříbrných a 11 zlatých karet.
 2. Za fazolky si můžete nakoupit všechno, dokonce i karty, nabízejí vám je spolužáci výměnou za fazolky, nakupujte však velmi uvážlivě, neboť ceny má každý jiné, takže vždy si u jednotlivých žáků ověřte nejdříve cenu, porovnejte s ostatními cenami a teprve potom nakupujte, hodně fazolek tak ušetříte.
 3. Pečlivě prohledávejte pomocí kouzla všechna zákoutí a stěny, nezapomeňte prohledávat místa pod kamennými oblouky, všímejte si zejména různých trhlin a prasklin na zdích, tam všude za nimi se nacházejí tajné úkryty, najdete tam vždycky mnoho užitečných věcí.
 4. Některé truhlice a karty jsou z počátku nepřístupné a nedosažitelné, dostanete se k nim až po výuce dalších kouzel, kdy se naučíte dělat na příklad vysoké skoky. Vzhledem k tomu, že při svém putování se neustále vracíte do hlavní budovy Akademie, vyčkejte tudíž, až se naučíte potřebné kouzlo, pak se k těmto předmětům velice snadno dostanete a zmocníte se jich bez obtíží.
 5. Během hry se dostanete do jednotlivých učeben na výuku různých kouzel k různým profesorům, snažte se při výuce kouzla být naprosto přesní při vašich reakcích kurzorovými šipkami na šipky podle obrazce, získáte tak potřebné body navíc pro vaše družstvo Nebelvír. Celá hra je totiž prodchnuta známou soutěží s dalšími, již dobře známými družstvy Mrzimor, Havraspár a Zmijozel.
 6. Po skončení  každého praktického cvičení v používání nového kouzla bude vámi dosažený výsledek vyhodnocen a porovnán s výsledky ostatních družstev (ostatní družstva hrají automaticky podle zadání ve hře), snažte se proto vždy najít všechny tajné úkryty a posbírat všechny malé zlaté hvězdičky, než se dostanete až na konec k velké hvězdě. Jen tak vám bude zpřístupněn po vyhodnocení cvičení vchod do místnosti odměn, kde si můžete, ovšem v časově omezeném limitu, posbírat velké množství tolik potřebných fazolek a udržíte se na čele výsledkové tabulky. V případě, že se vám hned napoprvé nepodaří posbírat všechny malé zlaté hvězdičky, nebo nenajdete všechny tajné úkryty, můžete si projít praktické cvičení znovu, dohledat vše zapomenuté a vámi dosažený výsledek bude znovu přepočten.
 7. Ve hře se opět zúčastníte soutěže ve "Famprpál", pokud nasbíráte potřebný počet karet, budete si moci tuto soutěž zopakovat kdykoliv znovu.
 8. V menu je vám k dispozici mapa, kontrolovat můžete počet získaných karet, na kterých si přečtete názvy a jméno kouzelníků, zjistit si můžete výsledky jednotlivých soubojů a mnoho dalších údajů. Radím vám, abyste si nabízené menu občas prohlédli, je to velmi zajímavé, užitečné a potřebné.
 9. Ve hře na vás čeká i řada soubojů se zástupci ostatních družstev, tyto souboje snažte vyhrát, neboť i tyto výsledky se zapisují jako body ve prospěch vašeho družstva. Věřte mi, že žádný souboj není těžké vyhrát, stačí jen rychle uhýbat před soupeřovými kouzly a včas vysílat na něj kouzlo své, pak vás vítězství nemine.
 10. Na své cestě nemusíte vůbec bloudit, stačí jen následovat Rona, nebo Hermionu, ti vás vždy správně zavedou do patřičné lokace. Nepospíchejte za nimi však rychle a slepě, po cestě si můžete vždy odskočit a prohledat celé okolí, najdete tak spousty tajných skrýší, truhlic, váz a fazolek, teprve potom jděte za nimi. Nebojte se, neztratí se vám, vždy na vás počkají za nejbližším rohem.
 11. Hra má celkem šest ukládacích míst, uložit hru lze dvěma způsoby. Po projití knihou, zavěšenou jakoby ve vzduchu, nebo po ukončení kapitoly, v obou případech se hra sama ukládá, bohužel však stále do jednoho a téhož místa, což znamená, že dříve uložené pozice se přemazávají. Na druhé straně je možné umožnit hru hrát celkem šesti hráčům, z nichž každý si uloží hru do jiného místa, takže kterýkoliv ze šesti hráčů si může hru nahrát tam, kde si ji uložil.
 12. V tomto dílu se setkáte s novými nepřáteli, ať to jsou Zelníčci, Raraši, Krabi, Slimáci, slizká Ektoplazma, Šotci, Trpaslíci, pavouci, masožravé a jedovaté rostliny, jako trnovice píchavá, úponice a jedovaté houby. Všechny je nutno zlikvidovat, nebo je alespoň na okamžik umrtvit, Šotky, Rarachy a Trpaslíky naházet zpět do jejich děr, před tím je ale obrat o všechny fazolky. Ze Zelníčků po jejich likvidaci nezapomeňte sebrat kůru, která po nich zůstane a je jednou ze součástí uzdravujícího nápoje.
 13. Pokud si po odehrání první soutěže ve Famprpálu chcete zahrát další zápas, vyjděte ven z Akademie, pokračujte dopředu k soše draka, dejte se doleva a projděte branou. Nabídne se vám možnost si znovu změřit své síly s ostatními družstvy. Pět prvních soubojů musíte vyhrát, pokud chcete, aby se vám zpřístupnila i poslední soutěž. Zde se potom utkáte i se samotným Dracem, pokud vše vyhrajete, uvidíte krásnou závěrečnou animaci ve vyhlašování vítězů, samozřejmě, že na nejvyšším stupínku se ocitnete vy.
 14. Po získání každých deseti bronzových karet se vám přidá jeden symbol vaší energie, po získání každých deseti stříbrných karet získáte jeden stříbrný klíč. Tyto klíče potřebujete na to, abyste na pohyblivých schodech, tam, kde jste poprvé spatřili Neviditelného Nicka, mohli otevřít na konci chodby všechny čtyři závory. Jen tak se dostanete do chodby, kde je poschováváno 11 zlatých karet, vydejte se tam ale až budete mít i kouzlo "Houbuj", jinak neprojdete!
 15. Pokud nenajdete všechny karty, nezoufejte. Za fazolky se dá v Bradavicích koupit přece všechno! Po vstupu do Akademie jděte ihned doprava, projděte chodbou doleva a tam už stojí dychtivec, toužící si to s vámi rozdat v kouzelnickém souboji. Začínáte hrát o 10 fazolek, postupně po vašem vítězství přibývá dalších devět kouzelníků, takže s posledním už můžete hrát každý zápas o 200 fazolek. Není tak těžké vyhrát, tímto způsobem, pokud budete vytrvalí, můžete vyhrát celé tisíce fazolek a tak si nakoupit vše, co vám ostatní spolužáci, kteří si pohazují s fazolkami, nabízejí!

Domnívám se, že to je snad vše, co potřebujete vědět a znát, abyste ve hře uspěli a mohli ji úspěšně dohrát. Pokud jsem na něco zapomněla, nemějte mi to tedy za zlé, ale jsem přesvědčena, že vše podstatné jsem vám zde sdělila. Pokud byste na nějaký problém, mnou nepopsaný narazili, klidně mi pošlete váš dotaz na můj mail, ráda a obratem vám odpovím a pomohu vám problém vyřešit. Nyní tedy už k samotnému příběhu.

Harry Potter, do jehož postavy se vžijete, je už celou dobu vězněn v domě svého strýce, který mu vůbec nedovolí vycházet z domu ven. Protože je všeobecně zakázáno mimo Bradavice používat jakákoliv kouzla, jste odkázání trávit celé dlouhé dny o samotě doma, takže se velice nudíte a stýská se vám po kamarádech. Jednoho dne se vám zjeví domácí skřítek "Dobby" a sdělí vám, že se nikdy nesmíte vrátit do Bradavic, neboť tam na vás čeká smrtelné nebezpečí. To samozřejmě jenom podnítí vaši zvědavost, protože je nad slunce jasné, že se tam opět děje nekalého, co můžete vyřešit jenom vy. Hned potom, co skřítek sám zmizí, objeví se váš starý přítel Ron spolu se svými dvěma kamarády Georgem a Fredem, naloží vás do stařičkého létajícího auta "Ford Anglia" a odletíte všichni společně na venkov, kde spolu strávíte poslední zbytek prázdnin. Zajedete si do města, kde se setkáte s Ginou, Ronyho sestrou, která vás zavede do místní knihovny, kde profesor Zlatohlav Lockhart podepisuje čekajícím svoji právě vydanou knihu. Dozvíte se od něj, že přijal mu nabídnuté místo profesora pro výuku Obrany proti černé magii na Akademii v Bradavicích. Jakmile vyjdete z knihovny, zjistíte, že vám před chvílí odjel poslední vlak, jedoucí do Bradavic. Ron si proto vypůjčí opět létající auto a vy se v něm spolu s Ronem vydáte do Bradavic. Nastávající let bude silně komplikovaný, jen o fous se nesrazíte s letadlem, ani samotné následné přistání nebude bez problémů. Utrpíte menší zranění, ale Rona uvězní vrba-mlátička. Vaším prvním úkolem tedy bude osvobodit Rona se sevření vrby-mlátičky a pak se s ním vydat pěšky do bradavické Akademie, neboť stařičký Ford zmizí do nenávratna. Cestou narazíte na ve vzduchu zavěšené knihy, prostupte jimi a hra se automaticky uloží. Přes Pozemky se dostanete do Akademie, kde následujte Rona k obrazu Baculaté dámy, dostanete se do Nebelvírské ložnice. Pěkně se vyspíte a ráno budete vyzváni svými kamarády, abyste se zúčastnili výuky prvního kouzla, Obrany proti černé magii, kouzlu Ristusempra. Po skončení výuky vás čeká časově omezená zkouška, tak zvané praktické cvičení, ve kterém musíte prokázat, že toto kouzlo dokonale ovládáte, za svůj výkon budete bodově ohodnoceni.

Dveřmi, které byli před tím zamčeny, se vrátíte nazpět do vstupní síně Akademie. Ve slavnostní síni se zúčastníte vyhlášení vítězů a dozvíte se stav současného pořadí družstev a pokud budete nejlepší, budete vpuštěni na Nádvoří odměn, kde posbírejte v rámci časově velmi krátkém limitu co možno nejvíce fazolek. Poté budete vyzváni svým přítelem, abyste si šli zasoutěžit ve hře zvané Famprpál, vaším soupeřem bude nyní družstvo Havraspáru. Cílem hry je na létajícím koštěti sebrat a zajmout Zlatonku. Po skončení této soutěže se opět ocitnete na schodišti v Akademii.

Následujte Hermionu do sklepení Akademie, kde se od profesora Snappeho naučíte vařit posilující lektvar z kůry rujovníku a ze slizu tlustočerva. Nyní pokaždé, budete-li míti u sebe tytu dvě složky a narazíte kdekoliv v Bradavicích na kouřící kotlík, budete si moci uvařit uzdravující lék, aniž byste museli čekat, až naleznete čokoládovou žabku. V animaci se přenesete do chodby v Akademii, kde spatříte na zdi krví napsaný výhružný nápis a vedle něj pověšenou kočku paní Norisovu. Draco Malfoyem budete varováni, abyste si dávali moc dobrý pozor a drželi se zpět, abyste nedopadli jako ta kočka. Pak vás Hermiona zavede do další učebny.

V této učebně vás profesor Kratinoha naučí novému kouzlu, zvanému Smeták. Postup pro naučení se zacházení s tímto kouzlem je stejný, jak už jsem ho popsala dříve. Pak budete opět nuceni prokázat své praktické znalosti v dalším časově omezeném praktickém cvičení. Následuje opět již známé vyhodnocení a návštěva Nádvoří odměn. Potom odejdete s Hermionou a Ronem k již zmíněnému krvavému nápisu, kde se dozvíte něco o existenci Tajemné komnaty, pak odkráčíte společně na dívčí umývárnu, kde se zdržuje Ufňukaná Uršula, začne vám vrtat hlavou, kdo v Bradavicích je oním démonickým dědicem Zmijozelu. Abyste to ale mohli zjistit s určitostí, je nutné se naučit vařit kouzelný převtělovací nápoj na změnu podoby a tak se vetřít přímo v podobě člena družstva Zmijozelu do sídla tohoto družstva. Ingredience na uvaření tohoto lektvaru jsou nastrouhaná kůže z Hřímala a roh z Lidožravého dvojnožce, samozřejmě, že musíte sehnat i kousek z těla nějakého člena družstva Zmijozelu.  Proto se nyní se svými kamarády rozejdete, Ron s Hermionou půjdou každý po svém hledat kůži z Hřímala,ale vy se vydejte hledat roh z Lidožravého dvojnožce do sklepení Akademie a dejte se chodbou vpravo. Po cestě na vás čeká spousta nástrah, ale po jejich překonání roh konečně naleznete. V animaci se ocitnete zpět v učebně profesora Snappeho, vyjděte ven a setkáte se s Hermionou, která ještě kůži nemá, vy svůj roh už ale máte.Pak následujte Rona do místnosti soubojů, jak si při souboji počínat, jsem popsala v úvodu. Hrajete o fazolky a pokud zvítězíte, což předpokládám, získáte nejen další body ve prospěch vašeho družstva, ale i všechny fazolky, které má soupeř u sebe. V animaci se pak ještě i naučíte mluvit a rozumět hadí řeči.

Tak už se nezdržujte a utíkejte za Ronem přes Pozemky do učebny profesorky Prýtové, kde se známým způsobem naučíte nové kouzlo, Difendio.

Následuje další praktické cvičení v používání tohoto kouzla a po jeho ukončení se v animaci ocitnete znovu na Pozemcích. Budete vyzváni Ronem, abyste šli za ním hledat do skleníku kůži z Hřímala, když se to Hermioně nepodařilo. Jděte tedy do skleníku, Ron vám mezitím zabaví profesorku Prýtovou a skleník řádně prohledejte, nakonec tak objevíte i onu hledanou kůži z Hřímala. V animaci kůži předáte Hermioně, která odejde uvařit kýžený lektvar pro změnu podoby. Následujte Rona do Slavnostní síně na vyhlášení výsledků v soutěži družstev a potom znovu pro fazolky na Nádvoří odměn.

V další animaci se dozvíte, že profesorka Gonagallová si udělal seznam  všech žáků, kteří zůstávají na Akademii přes Vánoce a tudíž na svátky nepojedou domů. Je vám nesmírně podezřelé, že s vámi, Hermionou a Ronem zůstává ve škole i Draco Malfoy. Na druhé straně budete ale moci využít účinku lektvaru na převtělení a zjistit tak, kdo je přímým dědicem Zmijozelu. Odeberte se tedy znovu do dívčí umývárny k Ufňukané Uršule, kde už Hermiona vaří lektvar na převtělení, ale ona vám sdělí, že by potřebovala k dokončení nápoje ještě malý kousek z Goylea, což je jeden z členů družstva Zmijozelu. Goylea najdete tak, že neustále něco pojídá a zanechává tak za sebou zbytky jídla. Jděte tedy proto po jeho stopách a dostanete se znovu do Zahrady. Po zdolání mnoha nástrah a po překonání velkých nebezpečí se přes terasy dostanete do Knihovny, budete nuceni vyřešit několik hlavolamů, setkáte se s ptákem Fénixem, až nakonec dojdete ke dveřím, u kterých ustřelte zámek a na konci si seberte onen kousek z Goylea.

Po následující animaci se opět objevíte na Hlavním schodišti v Akademii a budete muset najít cestu za Hermionou a Ronem. Nacházejí se na dívčích umývárnách, kde se snaží uvařit nápoj pro převtělování. Předáte jim tedy onu vámi získanou část z Goylea. V animaci jim onen kousek předáte, oni tak lektvar dovaří a vy ho vypijete. Tím se na čas změníte v Goylea, vraťte se nyní už v jeho podobě do sklepení. Spatříte jednoho člena z družstva Zmijozelu, držte se mu v patách a tak zjistíte heslo nutné k otevření dveří do společenské místnosti Zmijozelu.

Tak se ocitnete přímo v sídle Draca Malfoye a jeho kumpánů. Zde už jako obvykle na vás čeká spousta nástrah a obtíží, zjistíte ale, že Draco Malfoy není přímým dědicem Zmijozelu, ale stane se to nejhorší, co vás mohlo potkat. Kouzelný nápoj přestane účinkovat a vám se vrátí vaše původní podoba Harryho Pottera. Ocitnete se tak sami v jámě lvové, tak se honem musíte odsud nepozorovaně dostat. Je to poměrně dosti obtížné, ale určitě to zvládnete. Z animace se dozvíte, že na Akademii zkameněl i duch Neviditelného Nicka. Je zřejmé, že tam někdo se zlým úmyslem doslova řádí, když už nejsou v bezpečí ani kočky a duchové, jaké to hrozné nebezpečí pak hrozí samotným studentům. Všichni se bojí neznámého škůdce a tak ve své bázni ve velkém množství nakupují všemožné ochranné pomůcky a škapulíře, aby si uchránili holý život. V animaci se nakonec setkáte s Hermionou, která vás dovede do učebny profesora Lockharta na výuku kouzla Houbuj.

Tuto výuku lehce zvládnete, už jste to tak přece dělali několikrát a po ohodnocení vašeho snažení již na vás čeká další praktické cvičení tak, jako ve všech předcházejících případech. Toto kouzlo je neobyčejně vzácné a cenné, neboť vám umožňuje provádět vysoké výskoky a přeskoky, které vám později po skončení tohoto cvičení umožní dostat se na místa v Akademii i mimo ní, kam jste před tím nemohli vyskočit. Tak toho potom nezapomeňte využít a posbírat tak mnoho vzácných předmětů a karet. Po skončení tohoto praktického cvičení se v další animaci setkáte znovu s Hermionou, kterou následujte do Síně Slávy. Po vyhodnocení výsledků soutěže a návštěvě Nádvoří odměn se od Rona dozvíte, že Ufňukaná Uršula opět řádí a vříská, následujte tedy svého kamaráda na dívčí umývárnu a odtud na dívčí záchodky. Od Uršuly se dozvíte, že po ní někdo hodil knihou, takže se řádně polekala. Tato kniha je ve skutečnosti Deník Toma Raddleho, z animace se pak od jeho ducha dozvíte příběh z minulosti, týkající se vraždy dívky u Tajemné komnaty. Tom z této vraždy obvinil tehdejšího studenta Akademie Hagrida, sám za to obdržel vyznamenání, ale Hagrid byl ze studií vyloučen a stal se na Akademii zahradníkem, kteroužto práci zastává doposud. Protože zahradníka dobře znáte a jste přesvědčeni, že by se nemohl dopustit tak podlého činu, jako je vražda, rozhodnete se proto, že skutečného vraha musíte odhalit za každou cenu a očistit tak nevinného Hagrida. Ron vám poté prozradí, že pravdu se můžete dovědět pouze v Zakázaném lese, následujte tedy Rona ven z Akademie a přes pozemky ho následujte dál do zahrady k Hagridovi. Tam v animaci spatříte Dracova bratra Lucie Malfoye, jak chce Hagrida poslat do vězení v Azkabánu. Žádá také ředitele Akademie profesora Brumbála, aby se vzdal své ředitelské funkce, neboť tak rozhodla jednomyslně Školská rada. Profesor Brumbál však rezignovat na svoji funkci nehodlá, Lucie si tedy odvede Hagrida a vy s Ronem pokračujte dál do Zakázaného lesa.

Společně se tak dostanete až ke spadlým stromům přes cestu, tento zátaras vám pomůže Ron překonat, ale on sám se už na druhou stranu nedostane, takže pokračovat dále musíte opět sami. Zde opět, jako obvykle na vás čeká spousta nástrah a pastí, naštěstí je zde i hodně příležitostí, jak si doplnit vaše zdraví. Svedete tu i krutý souboj s náčelníkem pavouků Aragogem a jeho poddanými, malými pavouky a musíte je všechny zlikvidovat. Před tím se ještě dovíte, že Aragog není strážcem Tajemné komnaty ani tím, kdo v minulosti zabil onu dívku u této komory. To vše má na svědomí krutá bytost, nazývaná Bazilišek, také známá, jako Hadí Král. Mají z ní strach i všichni pavouci. Pustit dál vás však Aragog nehodlá, takže se musíte dát do boje a všechny pavouky včetně Aragoga zlikvidovat. Po likvidaci těchto pavoučcích příšer si v animaci pro vás přijede váš kamarád Ron a známým létajícím autem vás převeze zpět do Akademie. Dozvíte se od něj strašnou novinu, že Hermiona rovněž zkameněla.

Tak se ocitnete opět na točících se schodech na Akademii. Následujte tedy Rona, který vás dovede do dívčí ložnice, kde na posteli leží zkamenělá Hermiona, která má však v ruce ústřižek nějakého papíru. Z něj se dozvíte, že nejstrašnější bytostí na světě je Bazilišek, přezdívaný jako Hadí Král. Zrodí se z kuřecího vejce, které ovšem musí vysedět ošklivá ropucha. Sám se pak dožívá až 300 let, v tlamě má plno jedovatých zubů a strašný uhrančivý pohled, který způsobuje smrt tomu, na koho se podívá. Strach z něho mají i jinak obávaní jedovatí pavouci. Smrt mu může způsobit jenom kohoutí zakokrhání, které je pro něj vskutku smrtelné. Společně s Ronem vás napadlo, že tato stvůra se zřejmě pohybuje vodovodním potrubím, přece i ta mrtvá dívka v minulosti byla nalezena na umývárně. Z animace se také dovíte, že na Akademii je vyhlášen poplach, protože zmizela další dívka jménem Ginny Weasleyová, Ronyho sestra. Profesor Lockhart se potom rozhodne tuto dívku zachránit, odejde s Ronem do své učebny a vy sami se vydejte na dívčí umývárnu.

V dívčí umývárně se dozvíte od Ufňukané Uršuly, jak ve skutečnosti zemřela ona dívka v minulosti. Uršula se nacházela v záchodové kabině a dívka se vysmívala Uršulovým brýlím, když v tom na umývárnu vstoupil nějaký chlapec a prováděl něco u jednoho umyvadla, které od té doby pak nejde používat. Takže jste na to kápli, jděte k onomu nefunkčnímu umyvadlu a promluvte do něj hadím jazykem, přece ho už dávno ovládáte, pamatujete se přece na to, jak jste se mu při prvním kouzelnickém souboji naučili? Potom společně s profesorem Lockhartem a Ronem sestupte dolů nyní již otevřeným vchodem do Tajemné komnaty. Zde se vám profesor pomocí kouzla pokusí otevřít cestu dál, nastane silné zemětřesení a strop spadne tak nešťastně, že Ron s profesorem zůstanou na druhé straně a pokračovat dál, jak už jinak, můžete opět jen vy sami. Tentokrát ale půjde do tuhého, ale už máte čtyři ukazatele zdraví, nebo dokonce pět, podle toho, jak jste si počínali, doufám, že je máte pořádně naplněné, budete to totiž moc potřebovat. Tak pokračujte stále dopředu, čeká vás i proběhnutí mezi sochami, chrlícími z tlam oheň, najdete i nějaké to zdravíčko v podobě čokoládových žabek, pokud máte dostatek potřebných složek, můžete si uprostřed cesty mezi sochami, plivajícími oheň uvařit i ten uzdravující lektvar. Na konci spatříte umírající dívku Ginny, která se nedávno z Akademie ztratila. Tady zjistíte, že skutečným vrahem a hlavním viníkem, jakož i dědicem Zmijozelu je sám autor deníku, Tom Raddley, který se snaží udělat z Akademie semeniště zla. Tom vyzve všemi obávaného Baziliška, aby vás usmrtil. Tak tedy vzhůru do závěrečného boje, naštěstí pro vás vám pošle profesor Brumbál po bájném ptáku Fénixovi (už jste se s ním jednou setkali v animaci u profesora Brumbála) mocný kouzelný meč, jen tím totiž můžete Baziliška usmrtit. Jakmile zabijete hada, který vylézá z jeho tlamy, začnou z kanálků před vám vylézat na přeskáčku další hadi, které musíte rovněž zabít. Poté, až se zbavíte všech nestvůr, zahyne i zloduch Tom Raddley a Giny se vrátí její před tím již dohasínající život. Odvedete tedy Ginu k profesorovi Brumbálovi, kterého Školská rada jeho místa nezbavila. Z rozhodnutí ředitele Brumbála byla zrušena výuka černé magie, Hagrid byl rehabilitován, Lucius Malfloy byl zbaven členství ve Školské radě, Draco Malfoy velice zesmutněl, pryč do nenávratna zmizely jeho dřívější sebevědomí a nafoukanost. V Bradavicích se znovu nastolil klid a mír, byl obnoven i pořádek a výuka, takže se navrátilo do starých dobrých kolejí. Avšak ještě jste neskončili, čeká na vás nádherný závěrečný ceremoniál, kde budou vaše zásluhy jak se patří oceněny a vyzdviženy.

Dříve však, než vejdete za Ronem a Hermionou do přízemí Akademie, kde se nachází Slavnostní sál, projděte si všechna místa v Akademii i mimo ní, můžete si i projít všechna praktická cvičení a dohledat tak spoustu věcí, po případě najít ještě nějaké tajné úkryty. Času na to máte dost, neboť bez vás závěrečný ceremoniál nezačne a vy si tak můžete posílit vaše postavení v soutěži družstev.

Pokud jste si stoprocentně jisti, že jste vůbec na nic nezapomněli, vstupte tedy do Slavnostního sálu a ceremoniál okamžitě začne.

Jak bude probíhat a jak jste dopadli v celkové soutěži družstev? To už vám neprozradím, bude hodně záležet na tom, jak úspěšně jste si počínali v praktických cvičeních, kolik jste objevili tajných úkrytů, posbírali fazolek a především na tom, zda jste našli všechny kouzelnické karty. Mně se podařilo najít všech 101, tak to je přece výzva i pro vás, co vy na to???

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář